טיפים לקניית מיטה

קניית מיטה וחצי חשמלית – שינה איכותית ומרווחת לא על חשבון עצמאות ותיפקוד

מיטה וחצי מתכווננת חשמלית סיעודית הינה מיוחדת ואינה דומה למיטה וחצי רגילה. היא מותאמת באופן אישי לאדם, לתיפקודו  ולצרכיו הרפואיים. כדי לבצע את ההתאמה, ניתן לתאם פגישה אישית בבית, לפגישה מגיעים אנשי הצוות המקצועיים של עמינח מדיק (מרפאה בעיסוק ופיזיוטרפיסטית)  מטרת הפגישה לברר את צרכיו בסביבתו הטבעית היומיומית לראות את המיטה הקיימת ולהציע את הפתרון האופטימלי ממגוון האפשרויות הקיימות. ניתן כמובן גם לתאם פגישה באולם התצוגה של עמינח מדיק.

 

בין הפרמטרים אשר נבדקים:

גובה המיטה. אצל אדם בעל קושי בתיפקוד, מיטה בגובה לא מתאים עלולה להוות בעיה קריטית. חשוב לבדוק שהמיטה אינה נמוכה מדי, כך שיוכל לקום ממנה בקלות ומצד שני, שלא תהיה גבוהה מדי, כך שבנסיונו לרדת לרצפה רגליו יגיעו בקלות אל הקרקע והוא יהיה מסוגל להתרומם עם סיוע קל באופן הבטיחותי ביותר.

רוחב מסגרת המיטה. אנשים רבים מעדיפים מיטה וחצי חשמלית כדי שיוכלו להתרווח בנוחות, או משום שממדיהם הגופניים מצריכים רוחב שאינו זוכה למענה במיטת יחיד. על-כן, ניתן להזמין מיטה ברוחב מיוחד, על פי הצורך, במרבית הדגמים. לעיתים דוקא יומלץ רוחב יחיד ובדיוק לשם כך היועץ הוא איש מקצוע!!

.

סוג המזרון. אנשים רבים טועים ובוחרים מזרון נוער סטנדרטי למיטה וחצי החשמלית, והדבר עלול לגרום לפצעי לחץ אצל המועדים לכך.מזרן יש להתאים לפי קריטריונים ברורים של יכולת שינויי תנוחה של השוכב עליו ,האם סובל מכאבים והיכן?האם יש מצב שיש צורך בכיסוי מונע חדירת נוזלים?

 

סכנה נוספת היא בחירה במזרון רך מדי, בו אנשים מבוגרים מאוד או המתקשים לשנות תנוחה במיטה עלולים לשקוע. על כן, חשוב להתאים בנפרד את המזרון למיטה ולבחור מזרון רפואי תכונות מתאימות.

.

מעקה למיטה. קיימים סוגים שונים של מעקים הניתנים להוספה במידת הצורך למיטות וחצי החשמליות. ההתאמה כמובן מומלצת עי איש המקצוע לפי מידת תיפקודו של האדם ועצמאותו.

 

.

 

התאמת המיטה לבית. בפגישה האישית בבית מוודא איש המקצוע היכן המקום האופטימלי להעמדת המיטה בחדר ובאיזה כיוון, כך שהמיטה תוכל לשרת את האדם שרכש אותה ותקנה לו תיפקוד מקסימלי.

כמו כן, ברור שמיטה כזו נרכשת לתקופה ארוכה ואמורה לשרת את האדם לשנים, גם אם חל שינוי במצבו התיפקודי – איש המקצוע מיעץ תוך התחשבות בעובדה משמעותית זו כך שההתאמה שלה תהיה לאורך שנים!