מזרני ויסקו: למניעת פצעי לחץ ולשינה נוחה ובריאה

לא מעט נאמר על החשיבות של מזרן איכותי ועל השפעתו על טיב השינה, על הבריאות, ועל התפקוד ביום המחרת. כשמדובר על מזרנים רפואיים, שנועדו לאנשים שנאלצים לבלות את מרבית זמנם במיטה, החשיבות הזאת עולה פי כמה. פרט לנוחות, על מזרנים המשמשים לצרכים רפואיים להקל על המטופל, ולסייע לבריאותו עד כמה שניתן. כאלה הם, למשל, מזרני ויסקו, המסייעים במניעת פצעי לחץ. ידוע, כי שכיבה ממושכת “תורמת” להיווצרותם של פצעי לחץ; מזרנים סטנדרטיים יוצרים לחץ נגדי על נקודות מרכזיות בגוף, ולחץ זה פועל לכיווץ כלי הדם – עניין המקשה על זרימתו ועלול להוביל להיווצרות הפצעים. מזרנים מקצועיים, המצוידים בחומר המתקדם והגמיש ויסקוג’ל, תורמים לפיזור הלחצים בגוף: ויסקו הוא פולימר אלסטי, רך ואוורירי, דמוי ג’ל בריכוז גבוה, אשר במצבו הנייטרלי הוא קשיח, אך במגע עם חום הגוף מתרכך, ומתאים עצמו בצורה מושלמת לתנוחת ולצורת הגוף. יתרון נוסף נעוץ בתכונת הזיכרון של הוויסקו-ג’ל: לאחר שינה על המזרן, הוא יתאים עצמו לצורת הגוף על פי הזיכרון. תכונה זו הקנתה לחומר גם את הכינוי “קצף זוכר” (Memory foam).

 

חומרים היפואלרגניים ואנטי-בקטריאליים מונעים התפתחות זיהומים

 

הודות ליכולת הסתגלותם לתנועות הגוף, מזרני ויסקו גם מסייעים לפיזור הלחצים והעומסים באזורים השונים, וגם מעניקים תחושת נוחות נעימה. חומרים היפואלרגניים ואנטי-בקטריאליים שממנו עשוי המזרן, מונעים התפתחות זיהומים, הנוצרים עקב חיידקים ופטריות. בנוסף, למזרן ויסקו ג’ל מקדם בטיחות גבוה, בשל העובדה שהוא מכיל חומרים מעכבי בעירה. מזרני ויסקו עמידים לנוזלים, עשויים בד נושם, ניתנים לכיבוס בקלות ובעלי עמידות לאלכוהול, במידה שהמשתמש מעוניין בחיטויים.

 

תכונות ייחודיות ומתקדמות אלה הופכות את מזרני הוויסקו לפתרון הנכון והטוב ביותר למצבים רפואיים, הכוללים שכיבה ממושכת. לא פלא, אם כך, שמזרנים אלה מועדפים על ידי בתי החולים, מוסדות הסיעוד ומחלקות הגריאטריה.

 

מזרני ויסקו מגיעים בדגמים שונים, על פי רמות שונות של פצעי לחץ. כך למשל, מזרן ויסקו ג’ל V 100 מיועד למניעה ולטיפול בפצעי לחץ עד דרגה 2, ואילו מזרני ויסקו V 200 ו-V 250 מיועדים למניעה ולטיפול בפצעי לחץ עד דרגה 3-4. המזרנים מתאימים למטופלים במשקל 45-120 ק”ג, כשמזרני ויסקו V 250 עמידים גם למשקל של עד 150 ק”ג.

 

למרות שהם אידיאליים למצבים רפואיים מיוחדים, מזרנים למניעת פצעי לחץ ויסקו מתאימים גם לאנשים בריאים, המחפשים נוחות מקסימלית במהלך השינה, ורפואה מונעת. כך, הפיזור הנכון של משקל הגוף הודות לוויסקו-ג’ל, מביא להפחתת הלחץ ממרכזי הכובד בגוף, ובעקבות כך -מסייע במניעת כאבים או אי נוחות, במיוחד בצידי הראש, בשכמות, בצוואר, בגב ובאגן.