מגוון אביזרים לקשישים מבית עמינח מדיק, לביטחון ולבריאות בני הגיל השלישי

חללי הבית השונים, ובפרט חדר הרחצה, הופכים לעיתים למוקדי סכנה עבור אוכלוסיית הגיל השלישי. נפילות והחלקות באמבטיה או בשירותים הן תופעה נפוצה גם בגיל ילדות וגם בעת זקנה, אך בגיל המבוגר הן עלולות להסתיים בשברים, בכאבים ובנזקים בריאותיים. גם חדר השינה עשוי להקשות על קשישים, כאשר משימת הקימה מהמיטה עלולה להפוך לכמעט בלתי אפשרית בגיל הזהב.

כדי להקל על אוכלוסייה זו ולמנוע תאונות מצערות, מומלץ ליצור סביבה בטוחה עד כמה שניתן בחללי הבית השונים, ובפרט בחדרי האמבטיה והשירותים המועדים לפורענות. מגוון אביזרים לקשישים מבית עמינח מדיק יתרמו לביטחונם ולבריאותם של בני גיל הזהב, וינסכו בהם שלווה ותחושת ביטחון. כך למשל, בין אביזרי העזר לאמבטיה ולשירותים ניתן למצוא מאחזים חזקים באורכים שונים, לתלייה לצד השירותים והמקלחת, העמידים בסביבה רטובה, בעלי משטח אחיזה מחוספס למניעת החלקה, ובציפויים פלסטיים מעוצבים. עוד ניתן למצוא בקטגוריית אביזרים לקשישים המיועדים לחדרים אלה מושבים מרופדים לאסלה, המאפשרים שימוש נכון ויציב. לסיוע בקימה מהשירותים או מהמקלחת קיים גם מעקה מתקפל, המתחבר אל הקיר וניתן לקיפול כאשר אינו בשימוש, למעבר קל ובטוח. כסא רחצה טלסקופי עמיד ויציב במיוחד המיועד לחדר הרחצה, לשימוש בזמן המקלחת, יסייע למניעת החלקה, בשל משטח ישיבה מחוספס הקיים בו.

מיטות מתכווננות, וכורסאות חשמליות המסייעות בקימה

גם את חדר השינה מומלץ לצייד באי אלו אביזרים לקשישים, שיקלו עליהם את השינה. עמינח מדיק מתמחה בייצור מיטות מתכווננות, המצטיינות בחוזקן ובעמידותן, המסייעות במעבר ממצב שינה לקימה ולהפך. אפשרות לבחירת המזרן, ומגוון עשיר של אביזרים משלימים כמוט לסיוט בקימה, או מעקה הממוקם לצד המיטה, הופכים מיטות אלה לאידיאליות לאוכלוסיית הגיל השלישי, כמו גם לצרכים של שיקום וסיעוד. המיטות מוצעות במידות שונות, בהתאמה לצורכי הקשיש, וניתן לשלב בהן מנגנון סיעודי לצד מנגנון מתכוונן רגיל. מנגנון זה מאפשר לבני זוג החיים יחד, כאשר אחד מהם סיעודי, להמשיך לנהל שגרת חיים גם בחדר השינה. המנגנון המתכוונן מסייע במעבר ממצבי עמידה לשכיבה ולהפך, והודות לאפשרות הרמת אזור הרגליים, הגב והראש, תורם לתחושת פינוק אמיתי בחדר השינה.

גם בסלון מוזמנים בני הגיל השלישי להתפנק, עם מגוון כורסאות חשמליות, בעלות מנגנון המסייע בקימה. בגיל המבוגר, וודאי שבמצבים בהם קיימת מגבלה בתפקוד, מתעורר קושי במעבר בין מצבים שונים, בעיקר אלה הכוללים את כיפוף הברכיים. כורסאות מתרוממות בעלות מושב מוגבה, המצוידות במנגנון חשמלי להטיית הגב, מסייעות לבני גיל הזהב במעבר מישיבה נוחה ונעימה לעמידה יציבה. וכשהישיבה כוללת אפשרות להניח את הרגליים על גבי הדום נפתח, בצורה חשמלית או ידנית, מדובר בפינוק אמיתי.