מיטות סיעודיות נמוכות – לשיפור איכות החיים

המיטות הסיעודיות הנמוכות – פיתוח נוסף מבית עמינח מדיק – מהוות צעד אחד קדימה מבחינת ההתאמה המדויקת לצרכיו של כל מטופל. המיטות מכילות בדיוק את אותן הפונקציות של מיטות סיעודיות רגילות; אפשרות להרמת הראש והרגליים, ומנגנון HI – LOW שמאפשר הורדה של כל משטח המיטה באמצעות שלט חשמלי, אך במיטות אלה, המשטח יכול לרדת לגובה נמוך משמעותית מהאחרות.

המיטות הסיעודיות הנמוכות נועדו לשמש קשישים נמוכי קומה, עבורם המיטות הסטנדרטיות עשויות להיות גבוהות מדי. המנגנון המתכוונן מאפשר לקשישים לעלות ולרדת מהמיטה בכוחות עצמם, מבלי להיזקק לסיוע או להשקיע בכך מאמצים פיזיים. כך יכולים הקשישים לתפקד באופן עצמאי יותר, ולהימנע מסכנת נפילה ומקושי ותסכולים שנובעים מהשימוש במיטה.

המיטות הנמוכות מהוות גם פיתרון עבור תשושי הנפש – קשישים הסובלים מדמנציה, שעשויים, במצב של בלבול, לנסות לרדת מהמיטה בכוחות עצמם או לקפוץ מעבר למעקה. המיטות לקשישים הינן נמוכות ומפחיתות את הסיכון לנפילות מגובה רב.

מיטות סיעודיות נמוכות מגיעות במגוון דגמים, שמשתנים בהתאם לגובה המינימלי אליו יורדות המיטות. במיטות סטנדרטיות טווח שינוי הגובה נע בדרך כלל בין 40-80 ס”מ. במיטות הנמוכות הטווח משתנה בין 23-77ס”מ או21-65 ס”מ – בהתאם לגובה ולצרכים של המטופל.

ישנם דגמים שמגיעים עם מעקה רציף לכל אורך המיטה, ומיטות בהן המעקה חצוי כך שניתן להשאיר את חלקו סגור למניעת נפילות ולתמיכה לקימה. השליטה בגובה המיטה הנמוכה נעשית באמצעות שלט חשמלי. ההפעלה פשוטה מאד ואינה דורשת מאמץ פיזי –  בלחיצת אצבע אחת ניתן לשנות את התנוחה.

שימושיות מרבית ועיצוב יוקרתי

מעבר לייחודיות בכוונון גובה המיטה, המיטות הנמוכות דומות לכל המיטות הסיעודיות של עמינח מדיק ומאפשרות פונקציונאליות מרבית –  ישיבה במיטה, אכילה נוחה, ומעברים נוחים מתנוחה לתנוחה. המיטות הן מסוג פאולר מלא – מאפשרות הרמת הגב למצב של ישיבה והרמה של הרגליים. מסגרת המיטה עשויה מעץ, הגימור יוקרתי ועיצוב המיטה כולו מוקפד ואסתטי, כדי ליצור אווירה ביתית ונעימה.

בנוסף, כל המיטות הסיעודיות של עמינח מדיק מכילות מעקה בטיחות מונע נפילה משני צדי המיטה. מיטות רבות מכילות גלגלים שמאפשרים ניידות של המיטה, וטיפול משני צידי החולה, כולל מעצורים. כמה מהמיטות מכילות אפשרות לגלגלים נסתרים ליצירת מראה ביתי יותר. בחלק מהמיטות ישנה אפשרות לצירוף אבזור נוסף כמו מוט לעזרה בקימה או מנורה.

אל המיטות הסיעודיות הנמוכות ניתן לצרף מזרנים בהתאמה אישית. גם כאן קיים מגוון גדול, והבחירה נעשית על פי צרכיו של הלקוח. ישנם מזרונים למניעת פצעי לחץ, ומזרנים מחומרים שונים כמו לטקס או ויסקו ג’ל.

עבור לקוחות שאינם ניידים או מוגבלים פיזית, מספקת עמינח מדיק את שירות “עמינח מדיק עד הבית” – ייעוץ אישי בבית הלקוח על ידי איש מקצוע. היועץ ישוחח עם הלקוח בסביבה הטבעית והביתית שלו. הוא יבדוק מה הן המגבלות בתפקוד שלו, כיצד הוא קם מהמיטה ומתיישב בה, ולאילו פתרונות הוא זקוק. כל זאת כדי לבחור את המיטה המתאימה לו ביותר. השירות ניתן ללא תשלום וללא התחייבות.